Елекрокардіограмма в ВінниціЕлектрокардіографія — неінвазивний діагностичний метод, який дає можливість оцінити функціональність серця. В його основі лежить здатність приладу реєструвати електричні імпульси, що виникають під час кардіальної роботи.

Завдяки графічному відображенню графіків фахівець може проаналізувати функціональний стан серця, зафіксувати результати на папері. Це дозволяє зберегти дані діагностики, при необхідності надати їх іншого фахівця і простежити динаміку змін.

З огляду на безболісність, неінвазивність, можна зробити висновок, що вона маніпуляція не має протипоказань. Вона показана як вагітним жінкам, літнім людям, так і немовлятам.

Показання до електрокардіограмми

Дослідження рекомендується як з профілактичною метою, наприклад, для щорічного огляду або людям з групи ризику, так і з діагностичною метою. Звернутися в клініку для обстеження рекомендується за появи наступних клінічних ознак:

 • дискомфорт, біль в кардіальній зоні;

 • коливання артеріального тиску;

 • болі в животі;

 • задуха;

 • оніміння пальців рук;

 • швидке виснаження при фізичному навантаженні.

Крім того, ЕКГ показано вагітним при постановці на облік, а також в процесі виношування плоду. Ця необхідність обумовлена ​​посиленим навантаженням на серце через збільшення ОЦК. Також вона виконується перед плановими хірургічними втручаннями, при вступі до навчального закладу, працевлаштуванні.

Регулярне обстеження у кардіолога потрібне пацієнтам з:

 • Гіпертонічною хворобою, так як постійне підвищення артеріального тиску призводить до гіпертрофії міокарда лівого шлуночка.

 • Ішемією, коли судини, що живлять міокард звужуються, порушується процес доставки крові до м'язів, внаслідок чого підвищується ризик відмирання її ділянок. Клінічно це проявляється стенокардією, розвиток якої обумовлено дефіцитом кисню, харчування.

 • Аритмією, тобто порушеннями проведення, генерації імпульсу різної форми, тяжкості. Завдяки контролю над ритмом вдається підібрати ефективні медикаменти для нормалізації кардіальної роботи, полегшення стану людини.

 • Гіпертрофічною кардіоміопатією, тобто збільшеною товщиною міокарда шлуночків.

 • Гіперхолестеринемією, коли в кровоносному руслі реєструється збільшена кількість холестерину, що загрожує відкладенням бляшок на внутрішній стінці судин, розвитком атеросклерозу.

 • Серцевою недостатністю, яка характеризується неповноцінним функціонуванням органу різного ступеня вираженості.

 • Ендокринними захворюваннями, адже гормональний фон робить негативний вплив безпосередньо на ССС;

 • Хронічними інфекційними захворюваннями, коли підвищується ризик виникнення бактеріального ендокардиту з ураженням клапанного апарату.

Обов'язковому обстеженню підлягають працівники важких професій, що вимагає від них великих фізичних витрат, а також люди після 40 років.

Зробити ЕКГ у Вінниці

Якщо необхідна кардіограма (ЕКГ) у Вінниці, досить звернутися в медичний центр Хелс клінік. Перед процедурою необхідно 15 хвилин перебувати в спокійному стані. Реєстрація потенціалів повинна здійснюватися на тлі рівного дихання, на голодний шлунок (через дві години після їжі).

Пацієнт оголює торс, розташовується на кушетці, після чого медпрацівник фіксує на грудній клітці присоски. Від правильного розташування датчиків залежить інформативність діагностики. Після закінчення процедури видається висновок, де вказано положення серце, джерело генерації електричних потенціалів, наявні зміни в міокарді, а також характеристика ритму, зубців, інтервалів.

Ціна кардіограми в приватній клініці

Дізнатися про вартість консультацій, діагностичних досліджень можна на офіційному сайті медичного центру Хелс клінік. Для обстеження серцево-судинної системи надаються послуги з електрокардіографії, ультразвукового дослідження. Ціна ЕКГ становить 50 грн. У цю вартість входить проведення діагностики, а також розшифровка отриманих результатів.