Більше 10 років Нобелівський комітет присудив Баррі Джеймсу Маршаллу і Робіну Уоррену, премію з фізіології і медицині. Учені довели, що гастрит і виразка шлунка в більшості випадків породжуються бактерією Helicobacter pylori. До цього часу всі лікарі дотримувалися думки, що основна причина розвитку даних патологій — підвищена кислотність.

Зараження дуже часто відбувається в дитячому віці. Після потрапляння в організм мікроорганізми починають активно репродукуватися і через певний проміжок часу розвиваються ці захворювання. При своєчасному діагностуванні бактеріального походження розладів, терапевтична тактика переважно спрямована на усунення інфекції хелікобактер.

Дихальний аналіз на хелікобактер (helicobacter pylori)

Дихальний тест — це сучасна методика діагностування наявності в організмі хелікобактерної інфекції. У клініках це дослідження широко використовується лікарями гастроентеролога і терапевтами.

Основні симптоми при хелікобактер:

 • дискомфортні відчуття в животі після їжі, біль за грудиною;

 • відрижка, нудота і печія;

 • відчуття кислоти в роті після прийому їжі;

 • висипання на шкірних покривах;

 • порушення апетиту.

Хелікобактер пілорі — що це і як проводиться діагностика?

Для виявлення бактерії спеціаліст направляє пацієнта здати аналіз крові (для визначення концентрації антитіл в крові щодо хелікобактер пілорі) або пройти дихальний тест.

Перед тестуванням потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

 • дослідження проводиться в ранковий час і натщесерце, тому їсти можна не пізніше 22.00;

 • тестування не виконується, якщо хворий приймає антибіотики, анальгетики і протизапальні лікарські медпрепарати. У цьому випадку необхідно припинити їх прийом і тільки через 1-2 тижні проводити дослідження;

 • за кілька діб до обстеження заборонено приймати алкоголь, курити і їсти їжу, яка містить бобові;

 • перед тестуванням слід почистити зуби.

Маніпуляція складається з декількох етапів:

 • затримується респірації, потім повітря видихається в мішечок;

 • випивається не сильний біораствор карбаміду, що містить позначений ізотоп вуглецю 13С;

 • через 30 хвилин повітря видихається вже в 2-й мішок;

 • порівнюється і зіставляється зміст двох мішечків.

Helicobacter виробляє значну кількість уреази. Це фермент сприяє розщепленню карбаміду на нітрид водню і вуглекислоту. Якщо ж у 2-му мішку буде виявлено великий обсяг вуглекислого газу з позначеним речовиною, це свідчить про те, що людина інфікована.

Новітні ультрасучасні тест-апарати, які використовуються для виявлення бактерій, характеризуються безпекою. Найчастіше це пристрої з трубкою, куди людина повинна видихати після прийому розчину-сечовини. За допомогою такої методики встановлюється первинний діагноз і здійснюється контроль над процесом лікування. Відгуки про тест на хелікобактер пілорі свідчать, що цей метод безпечний і проводиться навіть дітям і вагітним.

Профілактика хелікобактер пілорі

Як же позбутися від хелікобактер пілорі? Для результативної боротьби з мікроорганізмами недостатньо медикаментозної терапії. У цьому випадку важливі профілактичні заходи, які будуть спрямовані на запобігання інфікування бактерією. Хворі повинні дотримуватися правил особистої гігієни, відмовитися від куріння і не вживати алкогольних напоїв.

Хелікобактер ціна в Вінниці

Медичний центр Хелс Клінік пропонує швидко і легко здати аналіз крові на хелікобактер в Вінниці або пройти дихальний тест. Для цього необхідно заповнити електронну форму онлайн на офіційному сайті медичного закладу. Консультант передзвонить і уточнить інформацію.

На сайті також можна переглянути відгуки про лікаря-гастроентеролога, ціни на лабораторні аналізи та інші послуги, ознайомитися з анкетами докторів.