Хвороба Крона — поразка внутрішньої оболонки травного тракту з розвитком запальної реакції. Для неї характерний хронічний перебіг. Найчастіше ураження охоплює клубову кишку, діагностується в 15-35 років.
Причини хвороби Крона
Незважаючи на медичний прогрес, все ж до сих пір не вдалося встановити істинні причини. Патогенез представлений специфічною відповіддю імунітету на харчові вироби, кишкову флору, який вважає їх чужорідним об'єктом. Скупчення лейкоцитів у слизовій супроводжується запаленням, появою виразкових дефектів.
Існують лише припущення з приводу провокуючих чинників. До них відноситься:
-
обтяжена спадковість;
-
гіперреактивність імунної системи;
-
схильність до частих алергій;
-
безконтрольний прийом медикаментів, які впливають на шлунково-кишковий тракт, імунітет;
-
екологія.
Симптоми хвороби Крона
Розташування вогнища може бути різним, в зв'язку з чим виділяють дві групи клінічних проявів. Ознаки хвороби Крона, що характеризують кишкову дисфункцію, — діарея, біль у животі, погіршення апетиту, схуднення. Не виключені кровотечі, що проявляються домішками крові в калових масах — від яскраво-червоних прожилок до темних згустків.
Позакишкові прояви хвороби Крона — ураження суглобів, очей, шкірних покривів, біліарної системи. У дитячому віці спостерігається затримка фізичного розвитку.
Згодом відзначаються гнійники, свищі між сусідніми органами (піхвою, сечовим міхуром), що супроводжується лихоманкою, посиленням болю, нездужанням.
Діагностика хвороби Крона
Обстеження пацієнта включає:
-
аналіз скарг, анамнезу життя, що допомагає запідозрити патологію, встановити провокатора;
-
комп'ютерну томографію (дозволяє виявити гнійники, свищі);
-
ендоскопію (колоноскопію) — призначається для огляду кишки зсередини, виявлення виразкових дефектів, а також дає можливість видалити шматочок тканини для біопсії;
-
лабораторні аналізи — загальноклінічний (вказує на анемію, лейкоцитоз, підвищення нейтрофілів), копрограма, дослідження калових мас на наявність крові;
-
капсульна ендоскопія, коли пацієнт ковтає мініатюрну камеру, яка в міру руху по травному тракту записує різні зміни тканин.
Лікування хвороби Крона в Вінниці
Широкий спектр лікувально-діагностичних послуг надають фахівці медичного центру Хелс Клінік. Тут можна пройти повне обстеження шлунково-кишкового тракту і не тільки. Завдяки сучасному обладнанню, перевіреним терапевтичних методів лікарям вдається досягти вираженої позитивної динаміки в лікуванні різних захворювань.
Для запису на консультацію досить звернутися в центр або зателефонувати, який вказаний на офіційному сайті.
Вартість прийому залежить від деяких факторів, а саме:
-
первинне / вторинне відвідування лікарського кабінету;
-
кількість додаткових аналізів, обстежень.
З огляду на загадковість походження патології, патогенетичні напрямки терапії відсутні. Лікарська допомога полягає в зменшенні запальної реакції, досягненні тривалої ремісії, а також проведенні профілактики загострень, виникнення важких ускладнень.
Лікувальні заходи включають:
-
дієтичний режим — дробове харчування, обмежується кількість жирних виробів, що дратують слизову продуктів (копченостей, приправ, солінь), забороняються газовані напої, алкоголь;
-
лікарські засоби — протизапальні (сульфасалазин, преднізолон), імунодепресанти (циклоспорин, метотрексат), антибіотики (ципрофлоксацин — при формуванні абсцесів);
-
хірургічне втручання — розтин абсцесу, санація інфекційних вогнищ, видалення ураженої частини кишки.
Серед важких ускладнень слід виділити:
-
прорив стінки органу з наступним перитонітом;
-
поширення інфекції на сусідні органи;
-
анальну тріщину;
-
розлади метаболізму на тлі порушень всмоктування поживних речовин;
-
малигнизацию тканин.
Профілактика включає здоровий спосіб життя, відмову від алкоголю, куріння, строгий контроль над прийомом медикаментів, а також правильне харчування.