Ендоскопія

Медичний центр «Хелс Клінік» оснащений найсучаснішим ендоскопічним обладнанням. Під час діагностичних ендоскопічних маніпуляцій проводиться визначення pH шлункового соку, діагностика хелікобактерної інфекції, забір жовчі на мікроскопію, біопсія для виключення онкопроцесу і передракового стану.

Найтонша вступна частина ендоскопа фірми OLYMPUS з новою оптичною системою дозволяє побачити рельєф слизової оболонки з фантастичною ясністю і чіткістю, забезпечуючи тим самим ранню діагностику передраку і раку шлунково-кишкового тракта.Улучшенная деталізація зображення спрощує диференціацію тонких тканинних структур і кольорових переходів на слизовій оболонці. Наявність функції близького фокусу дозволяє підвести кінець ендоскопа ближче до об’єкту дослідження і отримати збільшене зображення в порівнянні з традиційним.

Найчастіше розрізняють наступні види ендоскопії:

Фіброгастродуоденоскопія – метод огляду слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки за допомогою гнучкого апарату – фіброгастродуоденоскопом OLYMPUS 2000 диметром, в якому зображення здійснюється через пучки найтонших скляних волокон. Фіброгастродуоденоскопом забезпечені пристосуваннями для проведення багаторазової прицільної біопсії, для отримання змиву з зіскрібка клітин слизової оболонки шлунка.

До переваг фіброгастродуоденоскопом, застосовуваних у центрі «Хелс Клінік», відноситься їх велика еластичність, завдяки якій полегшується процес їх запровадження в шлунок та зменшуються неприємні відчуття, що виникають у хворого в процесі проведення дослідження. Крім того, сучасна волокниста оптика, якою оснащений фіброгастродуоденоскоп, дозволяє отримати зображення високого ступеня чіткості і якості. За допомогою фіброгастродуоденоскопа, що має керований вигін дистального кінця, можна досліджувати всі ділянки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Цей процес може бути важким лише при наявності різко вираженої деформації та звуження досліджуємих порожнин.

За допомогою гастродуоденоскопії проводиться огляд слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, який дозволяє виявити їх поверхневі зміни, не доступні для виявлення рентгенологічними методами. Гастродуоденоскопія дозволяє провести диференціальну діагностику між доброякісними та злоякісними новоутвореннями шлунка та дванадцятипалої кишки. Крім того, за допомогою гастродуоденоскопії та прицільної біопсії можна контролювати загоєння виразкового процесу.

Покази до фіброгастродуоденоскопії:

 • негативні результати рентгенологічного дослідження шлунка при наявності симптомів шлункового дискомфорту;
 • всі захворювання стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки з метою диференціальної діагностики (езофагіти, гастрити, виразкова хвороба, поліпи, рак шлунка і т.д.);
 • необхідність встановлення джерела шлунково-кишкової кровотечі;
 • підтвердження або виключення злоякісного процесу в стравоході, шлунку та двенадатіпалої кишці;
 • захворювання інших органів і систем, при яких необхідно уточнити стан слизової оболонки шлунку.

Підготовка:
З вечора напередодні процедури – легка вечеря (не їсти жирного, смаженого, борошняного).
В день процедури утриматися від прийому їжі і води.

Хід процедури:

 • Пацієнта просять затиснути зубами щиток, через який вводиться трубка ендоскопу, потім просять розслабити горло і зробити ковток, під час якого лікар вводить гастроскоп в стравохід. Під час проведення дослідження для зменшення блювотних позивів і неприємних відчуттів пацієнту рекомендується спокійно і глибоко дихати.
 • У прилад подається невелика кількість повітря, з метою розправити порожнини органів верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.
 • Лікар розглядає поверхню стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • При необхідності проводиться фото- або відеозйомка та запис зображення.
 • За показами може бути проведена біопсія або трансендоскопіческая рН-метрія.
 • Потім гастроскоп витягується з стравоходу. Як правило, при простому обстеженні з моменту введення ендоскопа і до його вилучення проходить до 5 хвилин.

Фиброколоноскопія — це діагностична медична процедура, під час якої виконується огляд і оцінка стану внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда. Колоноскопія дає можливість візуально діагностувати такі захворювання, як виразки, поліпи та ін., А також виконати біопсію і видалити ці поразки. Колоноскопія дозволяє видаляти поліпи розміром в 1 мм і менше. Відразу після видалення поліп можна досліджувати та визначити, чи є вони передраковими чи ні.

Колоноскопія багато в чому схожа з сигмоскопією, але не є нею, різниця полягає в обстежуваних частинах кишківника: колоноскопія дозволяє обстежити весь товстий кишечник (120-152 см від загальної довжини), а сігмоскопія – його дистальну частину (останні 60 см). У «Хелс Клінік» ми виконуємо обидві ці процедури.

Покази до фіброколоно і сигмоскопії:

 • Зміна характеру та / або частоти стулу.
 • Виділення крові при дефекації.
 • Біль в животі.
 • Анемія, втрата ваги, субфебрильна температура.

Підготовка:
В день напередодні дослідження необхідно прийняти легкий обід (не їсти смаженого, жирного, борошняного), і легку вечерю до 18:00.
Через дві години після останнього прийому їжі необхідно починати прийом препарату для очищення кишечника (фахівці нашої клініки рекомдуют використовувати препарат Ендофальк).
Якщо маса Вашого тіла менше 60 кг, Вам необхідно розчинити два пакетика Ендофальку на 1 літр води і випити цю рідину протягом години; якщо маса Вашого тіла до 80 кг, Вам необхідно розчинити три пакетика Ендофальку на 1,5 літра води, і випити цю рідину протягом 1,5 години; і якщо маса Вашого тіла більше 80 кг – розчиніть 4 пакетика Ендофальку в 2 літрах води, і випийте цю жіткості протягом двох годин; закінчити прийом рідини необхідно не пізніше 22:00.
З ранку утриматися від прийому їжі і води до обстеження.

Хід процедури:

 • Процедура займає в середньому 40-45 хвилин і проводиться в спеціальному кабінеті.
 • Вам необхідно буде зняти з себе весь одяг нижче пояса, включаючи нижню білизну. У разі сорому, Ви можете попросити у лікаря спеціальне одноразова білизна. Під час дослідження колоноскоп через анус вводиться в просвіт кишки і поступово просувається вперед при помірній подачі повітря, необхідного для розправлення просвіту кишкової трубки. При цьому у Вас може вас з’явитися відчуття здуття живота.
 • Після закінчення дослідження введений в кишку повітря буде аспірованої лікарем через спеціальний канал ендоскопа, і дані відчуття пройдуть. Під час колоноскопії Вас можуть попросити повернутися на спину, правий або лівий бік.
 • При проходженні анатомічних вигинах лікар, або медсестра контролює рукою (через черевну стінку), як рухається апарат.

Хромоскопія – метод фарбування підозрілих ділянок слизової спеціальними барвниками, що робить видимими на перший погляд «невидимі» зміни. За допомогою цього способу можна побачити дрібні пухлини і ділянки переродження слизової, визначити їх межі та провести з цих ділянок біопсію з великою точністю.

Хромоскопія виконується розпилюванням барвника через біопсійний канал ендоскопа або по катетеру (типу Olympus PW-5L), розробленим спеціально для фарбування слизистої оболонки або через канал ендоскопа.

Підготовка:
З вечора напередодні процедури – легка вечеря (не їсти жирного, смаженого, борошняного).
В день процедури утриматися від према їжі і води.

Хід процедури:

 • Обробка ацетілцістеніом.
 • Фарбування метиленовим синім.
 • Кінцевий результат, з фарбуванням метаплазированного ділянки в синій колір, з подальшою прицільною біопсією.

Дихальний тест і цитологічні дослідження на Helicobacter Pylori

Дихальний тест (Хелік) – це неінвазивна дихальна діагностика інфекції хелікобактер пілорі. Дихальний тест призначений для первинної діагностики хелікобактер пілорі, а також для контролю ходу антигелікобактерної терапії і перевірки ефективності вже проведеної терапії. Пацієнт приймає розчин карбаміду, і утворюється в ході гідролізу газ надходить в повітря ротової порожнини. Навантажувальний метод заснований на порівнянні рівня вмісту газу, що утворюється в ході гідролізу карбаміду (навантаження), з базальним, вихідним рівнем змісту цього газу. З усіх можливих уреазопродуцентов тільки хелікобактер пілорі проявляє таку високу уреазний активність, внаслідок якої швидко гідролізується карбамід. Для кожного пацієнта порівнюється його базальний рівень з його ж навантажувальним рівнем, за рахунок чого метод дихально тесту і забезпечує високу точність діагностики Helicobacter pylori.

Підготовка:
Обстеження повинно проводитися вранці натщесерце. Легка вечеря напередодні не пізніше 22:00. Допускається употреленіе води, але за 1 годину до обследованіея і не більше 100 мл.
Не можна приймати деякі ліки (антибіотики, антисекреторні засоби протягом 2 тижнів, протівосполітельние, антацидні препарати та анальгітікі протягом 5 днів).
Не можна приймати міцні спиртні напої протягом 3 діб.
Не можна їсти бобові.
Відмовитися від жувальної гумки мінімум за 3 години до обстеження.
Рекомендується не курити 3 години до процедури.
Рекомендується перед обстеженням почистити зуби і ретельно пополоскати.

Для цитологічного дослідження використовуються мазки-відбитки отримані при ендоскопії з біоптатів слизової оболонки антрального відділу шлунка. Біоптат береться прицільно із дільниць з найбільш вираженими візуальними відхиленнями від норми. Застосовувані паноптіческіе методи забарвлення дозволяють виявити наявність Helicobacter pylori, орієнтовно оцінити кількість мікроорганізмів.